نحوه تميز كردن اجاق گاز

تمیز کردن اجاق گاز بدون استفاده از مواد شیمیایی

امروزه با توجه به آشکار شدن خطر فرآورده های شیمیایی واهمیت حفظ محیط زیست ، استفاده از مواد طبیعی برای نظافت ، روز به روز بیشتر می شود.
حال یک سری راهکارهای طبیعی برای استفاده و جایگزین مواد شيميايي برای شما داریم ، با استفاده از این مواد علاوه بر حفظ سلامت خود و خانواده ، می توانید بر سلامت محیط زیست و سیاره زمین نیز تاثر گذار باشید.

موثرترین فرآورده های طبیعی

همه ما چنین چیزی را دیده ایم: دیگی که روی اجاق است و قبل از اینکه ما متوجه شویم، محتویاتش سر می رود. آلودگی وحشتناک است و ما تا پایان فرآیند طبخ غذا قادر به انجام کار زیادی نیستیم. زمانی که امکان تمیز کردن گاز وجود دارد، مواد سر رفته سوخته است و اینجاست که کار دشوار آغاز می شود.
شوینده های خریداری شده کار بزرگی انجام می دهند و به نظر می رسد به گونه ای اعجازآمیز سخت ترین لکه های سوخته را از بین می برند. دلیلش این است که آن ها از عناصر شیمیایی بسیار قدرتمندی استفاده می کنند. اکثر شوینده های اجاق گاز که در دسترس خرید هستند نیازمند این هستند که در مکان هایی با تهویه مناسب استفاده شوند. و بویی که از خود به جا می گذارند می تواند بیماری زا باشد.
خبر خوب این است که نیاز نیست از این فرآورده های سمی استفاده کنید. فرآورده های طبیعی موجود هستند که می توانید از آن ها استفاده کنید و احتمالا چنین محصولاتی را در کابینت آشپزخانه تان دارید.

نمک - رفع بوی سوخت

نمک چیزی است که همه در کابینت دارند و می تواند برای تمیز کردن آلودگی اجاق مورد استفاده قرار بگیرد. وقتی که اجاقتان هنوز گرم است، لایه ای نمک روی سطح آن بپاشید. برای مدتی صبر کنید و سپس در حالی که دستکش به دست کرده اید، با پارچه یا دستمالی کهنه روغن آلودگی ها را پاک کنید. وقتی اجاقتان کاملا سرد شد، می توانید نمک بیشتری اضافه کنید و باقی مانده آلودگی ها را پاک کنید. استفاده از نمک راه خوبی برای تمیز کردن اجاق است، به علاوه زمان بعدی که اجاق را روشن می کنید در آشپزخانه تان بوی سوخت حس نمی کنید.

لیمو ترش - برای راحت تر پاک کردن

اگر اجاقتان بعد از سر رفتن غذا یا حادثه آشپزی واقعا بو می دهد، لیمو ترش عالی است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که 2 لیمو ترش را با یک اینچ آب درون ظرف غذا بچلانید. بقیه لیمو را هم اضافه کنید و ظرف را به مدت 30 دقیقه با بالاترین دما روی اجاق گاز قرار دهید.نه تنها اجاق بوی خوبی می دهد، بلکه عصاره لیمو مواد چرب روی سطح اجاق را نرم و تمیز کردن آن را آسان تر می کند.


جوش شیرین وسرکه - خراشیدن را فراموش کنید
اگر غذایتان سوخته است، جوش شیرین جایگزین طبیعی خوبی برای شوینده های خریداری شده است. روی اجاقتان جوش شیرین بپاشید و سپس رویش قطرات آب بریزید. بگذارید تمام شب همانطور بماند و صبح توسط یک اسفنج آن را تمیز کنید.
بیشتر آلودگی ها باید رفع شده باشد اما اگر موادی باقی مانده اند فقط کمی جوش شیرین بیشتر و اندکی سرکه سفید اضافه کنید. این ترکیب شروع به حباب زدن می کند اما برای 30 دقیقه آن را رها کنید و سپس قادر خواهید بود باقی مانده آلودگی را از بین ببرید.
جوش شیرین و آبلیمو - شیشه هایی براق
اگر می خواهید رنگ تیره ای که شیشه اجاق گاز را فراگرفته تمیز کنید، فقط باید جوش شیرین و آبلیمو را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را به شیشه اجاقتان بمالید و برای 30 دقیقه بگذارید. وقتی آن را بشویید شیشه اجاق گاز تمیز و براق خواهد شد.
برای جلوگیری از جمع شدن مواد چرب، اسفنجی را در سرکه فرو ببرید و تمام سطوح اجاق را منظم پاک کنید.

تمیز کردن میله های آهنی گاز
اغلب خانم ها به طور مرتب روی گاز را تمیز می کنند اما به تمیزی میله های آهنی روی گاز توجه چندانی نمی کنند. این میله ها به مرور زمان جرم می گیرند. تمیز کردن میله ها کاری سخت نیست و با استفاده از روشی که در زیر آمده می توان کار را آسان تر کرد.
ابتدا از سرد شدن میله ها مطمئن شوید، سپس از روی گاز بردارید.
میله ها را در طشت بزرگی حاوی آب قرار دهید به گونه ای که آب روی آن را کاملاً بپوشاند.
به آب یک چهارم پیمانه آمونیاک اضافه کنید و بگذارید حداقل ۳ساعت خیس بخورند.
سپس آن ها را از آب دربیاورید و با آب ولرم کفی بشویید، سپس با آب ولرم آبکشی و خشک کنید.

 

اين نكات را فراموش نكنيد

اگر همان موقع كه روي گاز چيزي مي ريزد آن را تميز كنيد، لكه ها تازه و خيس، داغ هستند و با يك دستمال مرطوب به راحتي تميز مي شوند. اگر بگذاريد لكه باقي بماند، خشك شده و تميز كردنش سخت مي شود. خيلي از فروشنده ها به همراه گازهاي جديد، (چه استيل باشد و چه لعابي) ماده تميزكننده اي به شما مي دهند. البته اين ماده ها كمي گران هستند اما خيلي راحت گاز شما را براق مي كند. براي تميز كردن بست هايي كه قابلمه را روي آن مي گذاريد هم چيزي مثل واكس به بازار آمده كه آن بخش ها را مثل روز اول سياه و يكدست مي كند.

جلوي آسيب ها را بگيريد

مواد شيميايي و سفيدكننده ها اگر خوب پاك نشوند ممكن است موقع پخت و پز بخار شوند و به شما آسيب برسانند. به علاوه اين مواد ممكن است گاز را خراب كنند. به جاي آنها مي توانيد از مايع ظرفشويي كه بسيار كم خطرتر است، استفاده كنيد. اگر لكه ها به راحتي از بين نرفت، بگذاريد كف يك ربع روي گاز بماند و بعد آسان تر آن را تميز كنيد. هيچ وقت براي تميز كردن گاز از سيم ظرفشويي يا وسايل تيز و برنده ديگر استفاده نكنيد چون به پوشش اجاق گاز آسيب مي رسانند.

استفاده از بخارشوی
بخارشوي يك ابزار چندكاره براي انجام بسياري از فعاليت هاي تميز كاري در منزل است. دماي بالاي بخار براي بهداشتي كردن سطوح و از بين بردن چربي و ميكروب ها بسيار مفيد است. چون بخارشوي ها نياز به پودر شستشو ندارند، هم براي محيط زيست خوب هستند و هم به اقتصاد خانواده كمك مي كنند.
برس سيمي بهترين ابزار براي تميز كردن ميله هاي فلزي است فقط مراقب باشيد كه روي سطوح حساس آن را نكشيد. اگر از كارايي برس بخارشوي مورد نظر اطمينان نداريد ابتدا را بر روي مكاني خاص و بي استفاده امتحان كنيد سپس مكان اصلي را تميز كنيد.